دهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین

خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر جامعه علمی آزمایشگاهیان را توفیق داد تا مقدمات دهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین با رویکردهای نوین ژنتیکی، مولکولی در تشخیص و درمان و سومین کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان را با اهداف عمیق تر و پویاتر در راه پیشرفت و سربلندی کشور برای روزهای 11 لغایت 13 بهمن ماه سال 96 و با شرکت شخصیت های دانشگاهی و علمی کشوری و بین المللی در محل دانشگاه علوم پزشکی ارتش طراحی و برنامه ریزی نماید. از اینرو از همه شما فرهیختگان و اندیشمندان حوزه های مختلف علوم پایه پزشکی و بالینی دعوت می گردد تا همچون همایش های سالیان گذشته و به منظور حضور ارزشمند خود در این رویداد بزرگ علمی و برگزاری هر چه با شکوه تر و پربارتر کنگره، پژوهش های خود را که حاوی دستاوردها و مطالب اصیل و بدیع می باشد از طریق وبگاه (سایت) همایش به نشانی (isacl-congress.ir) ارسال فرمایید.

همانگونه که مستحضرید این همایش با هدف پیشبرد مرزهای دانش، ایجاد فضای مناسب جهت گردهمایی محققان، کارآفرینان، کارشناسان و دانشجویان و به منظور ارائه فعالیت های تحقیقاتی و آخرین دستاوردهای پژوهشی ،  تبادل نظر علمی شناساندن اهمیت پیوند میان آزمایشگاه و بالین و تقویت پل های ارتباطی میان این دو ، طرح مشکلات و  همچنین ارائه راه حل ها برای تعامل مؤثر و کارا و پایدار آزمایشگاهیان و همکاران بالینی برگزرا می گردد. منتظر مشارکت و همراهی گرم و سازنده همه سروران گرامی در ایام قبل و روزهای برگزاری کنگره هستیم.

خلاصه مقالات کنگره

ضمن سلام و احترام و عرض تبریک سال نو خدمت همه شرکت کنندگان بزرگوار در دهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و سومین کنگره ملی دانش بنیان ، فایل خلاصه مقالات کنگره در دو قسمت شامل خلاصه مقالات ارایه اورال و مینی اورال خدمت عزیزان تقدیم می گردد. در  ارتباط با این فایل ها توجه به نکات ذیل ضروری می نماید:

  1. این فایل فرمت اصلی فایل خلاصه مقالات است. از این رو سروران بزرگوار می توانند با پرینت صفحه مربوط به خود آن را بعنوان مدرک به ارگان مربوط ارایه دهند.
  2.  برخی از مقالات بر اساس دور بودن از فرمت ارایه مقاله و یا اشکال الکترونیکی در فایل خلاصه مقاله ارایه نشده است. از این رو به این عزیزان و دیگر بزرگوارانی که درخواست اصلاح فرم خلاصه مقاله را دارند در یک بازه ده روزه تا ساعت بیست و چهار روز 25 فروردین ماه 1397 فرصت داده می شود نسبت به ارسال فایل ورد خلاصه مقاله خود که بر اساس فایل نمونه الگو تنظیم کرده اند، از طریق ایمیل به نشانی isaclcongress10@gmail.com  اقدام نمایند. تا مقاله آنها نیز در دفترچه خلاصه مقاله اعمال گردد. این زمان به هیچ وجه قابل تمدید نیست.
  3. این آدرس پست الکترونیک همان نشانی است که گواهی های کنگره از طریق آن به دوستان بزرگوار ارسال شده است.
  4. بدیهی است اعمال اصلاحات نسبت به خلاصه مقالاتی صورت خواهد پذیرفت که ارایه دهندگان آنها هزینه شرکت در کنگره را پرداخت نموده باشند.

با تشکر

کمیته برگزاری کنگره

 

معرفی و اهداف کنگره

پیام دبیر علمی کنگره

به نام خداوند جان و خرد

سپاس خالق دانا و توانایی را که به آدمی توان آموختن دانش و بکارگیری آن را عطا فرمود.

اساتید بزرگوار، دانشجویان عزیز و همکاران محترم، جای بسی خوشوقتی است که در آستانه برگزاری دهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین، رویکردهای نوین مولکولی/ ژنتیکی در تشخیص و درمان بیماری‏ها، در روزهای یازدهم تا سیزدهم بهمن ماه 1396 هستیم. اینجانب مفتخرم که به عنوان دبیر علمی، شما عزیزان را به شرکت در این کنگره بین المللی دعوت نمایم. امیدوارم با حضور خویش موجب غنای علمی کنگره شده و با طرح مشکلات و دیدگاه‏های خود در پانل‏های مختلف، باعث هرچه پربارتر شدن بحث‏های علمی آن گردید.

پیشرفت‏های چندسال اخیر در حوزه روش‏ها/تکنولوژی‏های مولکولی منجر به تغییرات شگرفی در زمینهMolecular Diagnostics گردیده است، که پتانسیل عظیمی را در راستای ارتقاء جایگاه آزمایشگاه در کمک به طب بالینی در زمینه تشخیص و درمان بیماریها، ایجاد نموده است. از اینرو بر آن شدیم تا در دهمین کنگره آزمایشگاه و بالین، با تمرکز بر رویکردهای نوین مولکولی/ ژنتیکی در تشخیص و درمان بیماری‏ها، زمینه بهره برداری هرچه بهتر از پیشرفت‏های اخیر این حوزه در بالین فراهم گردد، همراهی اساتید و دانشمندان برجسته علوم بالینی و آزمایشگاهی رکن اصلی در تامین هدف ذکر شده می‏باشد. لذا امیدوارم حضور پرشمار پزشکان ارجمند، به همراه اساتید برجسته علوم بالینی، علوم آزمایشگاهی و علوم پایه پزشکی، در کنار دانشجویان و محققین جوان کشور، در فضای علمی و صمیمی کنگره دهم، قدمی در راستای تحول و توانمندسازی حوزه های بالینی و آزمایشگاهی کشور گردد.

انشاا... حضور دانشمندان و صاحب نظرانی از سایر کشورها، همانند کنگره های پیشین، بهمراه برگزاری کارگاه های متعدد تئوری و عملی، موجب غنای علمی و ارائه اطلاعات و تجربیات دانش روز دنیا در کنگره خواهد بود.

 

دکتر محمد کرامتی پور

دبیر علمی دهمین کنگره آزمایشگاه و بالین

متخصص ژنتیک پزشکی از دانشگاه کمبریج

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

پیام دبیر اجرایی کنگره

خداوند متعال را سپاس تا بار دیگر دردهمین کنگره آزمایشگاه و بالین و سومین کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان درخدمت اساتید و فرهیختگان و کلیه همکاران گروههای وابسته پزشکی باشیم .

این کنگره بزرگ علمی فرصتی است تا ضمن بررسی چالش های علمی ، آموزشی ، پژوهشی و صنفی بخصوص در این برهه حساس که علوم پایه پزشکی مورد کم لطفی قرار گرفته  است بتوانیم با  مشارکت یکدیگر و شرکت فعال در این کنگره باعث رشد و شکوفایی در بر گزاری هر چه بهتر این کنگره باشیم .

پیشاپیش مشارکت همه جانبه اساتید پزوهشگران دانشجویان و تمامی شرکتها و کار آفرینان گرامی را در این کنگره عظیم خیر مقدم عرض نموده وامید داریم که این کنگره بیشتر از گذشته در ایجاد عزم راسخ و اراده در جامعه علمی کشور بمنظور رفع تنگنا ها و مشکلات علمی آموزشی ، پژوهشی در حوزه آزمایشگاه و بالین و تولیدات دانش بنیان مثمر ثمر باشد .

جامعه علمی آزمایشگاهیان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آجا افتخار دارد که درخدمت شما همکاران بزرگوارجامعه علمی کشور کنگره عظیم بین المللی آزمایشگاه و بالین و کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان را در تاریخ 11 الی 13 بهمن 96 بر گزار نماید.

دبیر اجرایی کنگره

دکتر احمد سینایی پور

محورهای ارایه مقاله

 

Bacteriology

Cancer

Biochemistry

Biotechnology & Nanotechnology

Genetics

Hematology & Blood Banking

Immunology

Knowledge-based production

Mycology

Parasitology

Pharmacology & Toxicology

Virology