پیام دبیر علمی بالینی کنگره

همکاران گرامی

 همراهی و همدلی همکاران بالین و آزمایشگاه اقدام میمون و مبارکی است که چند سالی است در قالب یک کنگره تمرین می شود. جامعه علمی آزمایشگاهیان با حضور فعال پانزده انجمن علمی آزمایشگاهی فرصت مغتنمی فراهم نموده تا به سئوالات و چالش های عمده هر دو بخش پاسخ داده شود. حضور پرشور جوانان رشته های آزمایشگاهی در کنار پیش کسوتان، جشنواره باشکوه مشارکت طیف وسیع فعالان عرصه و انتقال تجارب ارزشمند است که هر ساله تکرار می گردد.

 خلاقیت و نوآوری، کاهش هزینه ها، به روز رسانی علوم آزمایشگاهی، گردشگری درمانی، اخلاق حرفه ای، اعتبار بخشی، شبکه سازی، خلق فرصت های جدید تولید علم و ثروت، استارت آپ ها...عرصه هایی است که جز با همفکری و تبادل نظر توفیقی نخواهیم داشت.مشکلات پیش روی آزمایشگاه در مواجهه با تحریم های ناجوانمردانه، افزایش قیمت کیت ها و مواد آزمایشگاهی، تاخیر در پرداخت بیمه ها، درصد ناچیز نقش آزمایشگاه در طرح تحول نظام سلامت... لیست بلندبالایی است که بایستی برای هر یک وقت گذاشت و تدبیری اندیشید.

 امید است با عنایت حضرت حق از فرصت ها که چون ابر بهاری می گذرند حداکثر بهره را ببریم و شکوفایی علوم آزمایشگاهی را شاهد باشیم.

دکتر سید محمد اکرمی

دبیر علمی بالینی کنگره